We wtorek i środę 28-29 czerwca, na lubelskim torze przy al. Zygmuntowskich, spotkali się najlepsi zawodnicy młodego pokolenia. Młodzi żużlowcy spotkali się, by walczyć w turnieju Żużlowego Zaplecza Kadry Juniorów, który sponsorowali SONAX oraz Plak. To pierwsze w tym roku zawody na lubelskim obiekcie.

Najbardziej obiecujący, młodzi zawodnicy z całej Polski, przez dwa dni brali udział w zaciętych biegach. Nie brakowało kilku kraks (szczęśliwie niegroźnych) i zawziętych gonitw. Zdeterminowane i głodne ścigania młodziki, wyciskały ze swoich maszyn ostatnie poty. Nie było to w żadnej mierze „podwórkowe” ściganie a zawody na naprawdę wysokim poziomie. Atmosfera rywalizacji była na tyle gorąca, że jeden z zawodników zmuszony był salwować się ucieczką, gdy jego maszyna stanęła w płomieniach. Na szczęście służby porządkowe szybko opanował pożar, który niestety zakończył żywot motocykla.

Duże uznanie należy się również organizatorom. Zawodnicy chwalili dobrze przygotowany tor, który pomimo upalnej pogody był stale wygładzany i zraszany. Młodzi zawodnicy zdobyli kolejne ważne doświadczenia, które krok po kroku przybliżają ich do coraz wyższych półek i zdobywania coraz większej liczby punktów.

Pierwsze miejsce zdobył świetnie przygotowany i jeżdżący Daniel Kaczmarek . Tuż za nim uplasował się pochodzący z Lublina Oskar Bober. Ostatni bieg z udziałem tych dwóch, idących prawie łeb w łeb, zawodników zadecydował o tej kolejności. Miejsce trzecie przypadło Danielowi Smektale.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy kibicom. Organizatorom życzymy za to rychłego powrotu profesjonalnego żużlu na Lubelski obiekt.