Preparaty takie jak VINET należą do bardzo popularnego grona produktów ogólnoczyszczących tzw. all purpouse cleaner, w skrócie APC. Produkt tego typu charakteryzuje się dobrą skutecznością, uniwersalnością  i wysokim stopniem odtłuszczania czyszczonych powierzchni. Dzięki temu można używać go w motoryzacji, gospodarstwie domowym, garażu, przemyśle itp. Obecnie do gamy VINET dołączyły 2 nowe pojemności koncentratu 5kg i 20kg, oraz pojemność 5L jako gotowy do użycia produkt.

VINET można stosować do czyszczenia różnego rodzaju powierzchni, np.: elementów plastikowych, gumowych, metali czy drewna. Dlatego możemy stosować go do czyszczenia m.in.: mebli ogrodowych, wnętrz samochodów, podłóg z linoleum czy gumy. Ożywia kolory i dokładnie usuwa nawet najbardziej uciążliwe zabrudzenia. Ponadto charakteryzuje się łagodnym zapachem i nie wymaga spłukiwania. Wystarczy rozpylić go na czyszczoną powierzchnię lub niepylącą ściereczkę czy gąbkę, i równomiernie rozprowadzić po czyszczonej powierzchni, po czym wytrzeć do sucha.

Preparat w koncentracie należy stosować w rozcieńczeniu 1:7-10 w zależności od stopnia zabrudzenia czyszczonej powierzchni. Gotowy do użycia produkt w pojemności 5L wystarczy tylko przelać do rozpylacza.