Marka SONAX dodała do swojej linii Xtreme dwa innowacyjne produkty, które błyskawicznie zabezpieczają lakier bez pracochłonnej aplikacji, rozprowadzania czy polerowania.

SONAX Xtreme Spray+Seal to płynna powłoka zabezpieczająca w atomizerze do aplikacji na mokrą karoserię. Może być nakładana bezpośrednio podczas mycia auta na szampon przed spłukaniem, lub bezpośrednio po nim, na mokrą karoserię. Jej atutem jest bezdotykowa aplikacja – wystarczy nanieść ją na mokre auto, spłukać wodą i osuszyć samochód.

Wydobywa głębię koloru lakieru i nadaje połysk. Odpycha wodę i cząsteczki brudu – superhydrofobowa. Może być stosowana jako uzupełnienie innych powłok, lub bezpośrednio na niezabezpieczone auto. Daje długotrwałą ochronę nawet do 6 tygodni.

SONAX Xtreme Wash+Seal to szampon samochodowy do mycia ręcznego 2 w 1, ze specjalną powłoką, która już podczas mycia tworzy trwałe zabezpieczenie chroniące auto przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi. Powłoka ułatwia  również osuszanie lakieru, pozostawiając wyjątkowy efekt hydrofobowy.

Obydwa produkty, na lakier niezabezpieczony, jak również na zabezpieczony innymi powłokami ochronnymi lub woskami.