Aktualnie praktycznie w każdym samochodzie znajduje się co najmniej jeden wyświetlacz – może to być ekran nawigacji, zintegrowanej telewizji lub po prostu wyświetlacze telefonów komórkowych i aparatów fotograficznych. Wyświetlacze TFT są prawdziwymi magnesami przyciągającymi kurz. Z kolei ekrany dotykowe są bardzo praktyczne w użyciu, ale pozostające na nich odciski palców stanowią już problem.

Wrażliwe powierzchnie wymagają specjalnych środków czyszczących, aby uniknąć ich zarysowania i uszkodzenia. Do czyszczenia delikatnych wyświetlaczy papierowy ręcznik kuchenny i tanie, domowe środki czyszczące nie są zalecane. Mogą one bowiem zawierać alkohol, który niszczy zewnętrzną powłokę wyświetlaczy.

Rozwiązaniem tych problemów jest Ściereczka do czyszczenia wyświetlaczy LCD/TFT firmy SONAX. Jest to ściereczka z mikrofibry przeznaczona do jednorazowego użytku. Dzięki nasączeniu specjalnym detergentem ściereczka dokładnie czyści wyświetlacze nie pozostawiając smug. Brud ulega rozpuszczeniu a jego cząsteczki zostają wchłonięte w ściereczkę. SONAX Ściereczka do czyszczenia wyświetlaczy LCD/TFT doskonale nadaje się również do czyszczenia sprzętu w domu lub biurze (monitorów komputerowych, wyświetlaczy laptopów i telewizorów).