Pierwsza rozlewnia PPH „PARYS” Sp. z o. o. powstała w 2015 roku.
Jest to nowoczesna, zautomatyzowana linia produkcyjna o powierzchni całkowitej części produkcyjnej 2100mkw. Może poszczycić się wydajnością produkcyjną na poziomie 3 milionów butelek rocznie.

Drugi zakład produkcyjno-magazynowy został uruchomiony na początku 2020 roku.
Jego lokalizacja znajduje się w Lubelskiej Strefie Ekonomicznej, która jest częścią Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC. Łączna powierzchnia zakładu to 12 000mkw.

PPH „PARYS” Sp. z o.o. produkuje nie tylko płyny eksplatacyjne, ale również opakowania HDPE od 2 L do 20 L. Dzięki temu oferta produkcyjna jest w pełni kompleksowa, a cały proces produkcji (od stworzenia receptury, poprzez produkcję opakowania i konfekcję) odbywa się w jednym miejscu.

Nowoczesne, w pełni zautomatyzowane linie produkcyjne mogą produkować na wielką skalę wszelkiego rodzaju płyny eksploatacyjne dla motoryzacji, takie jak, m.in.: płyny do chłodnic, płyny do spryskiwaczy, szyb oraz AdBlue®. Wyróżnia je niezwykle wysoka powtarzalność i dokładność procesów produkcji oraz konfekcjonowania płynów.

Firma stawia na innowacyjność, której przykładem może być produkcja płynów ekologicznych czy płynów do spryskiwaczy z technologią hydrofobową. W zakładzie wytwarzane są produkty posiadające krajowe i międzynarodowe certyfikaty np. ITS i DEKRA. Produkcja odbywa się na zlecenie i na licencjach znanych, światowych marek. Obiekt posiada również całkowicie niezależne zbiorniki do przechowywania i odseparowane linie do konfekcjonowania AdBlue. Dzięki temu możliwe jest zachowanie 100% czystości tego produktu, zgodnie z wymogami normy ISO 22241.

Dzięki maksymalizacji zautomatyzowania nowy zakład produkcyjny jest w stanie osiągnąć bardzo wysoką wydajność przy jednoczesnym obniżeniu kosztów produkcji.
Klient może liczyć na pełną, kompleksową obsługę od momentu złożenia zamówienia poprzez opracowanie konkretnej formuły, produkcję, zabutelkowanie, spakowanie w zgrzewki lub kartony oraz dostarczenie lub przechowanie na magazynie.

Dodatkowo PPH PARYS ma możliwość zaoferowania klientowi receptury „szytej na miarę” – czyli mającej konkretne i specyficzne właściwości, kolor czy zapach. W nowym zakładzie funkcjonuje również nowoczesne laboratorium, które nie tylko stale i bezpośrednio kontroluje jakość na każdym etapie produkcji ale również zapewnia monitoring pod kątem właściwego przygotowania surowców i receptur.
Wytwarzane i rozlewane produkty podlegają pełnej kontroli jakości. Dzięki temu każda seria produktów posiada zawsze identyczny skład oraz te same właściwości.

PPH „PARYS” Sp. z o.o. posiada wydajną i ekologiczną linię do produkcji opakowań z tworzyw sztucznych HDPE. W ofercie znajdują się trzy rodzaje produktów w wielu wariantach:

 • Kanistry sztaplowane (20 L, 10L, 5L):
  Zastosowanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych pozwala na zoptymalizowanie procesów logistycznych. Natomiast zmniejszona waga opakowania i możliwość wykorzystania regranulatu korzystnie wpływa na środowisko, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych norm i standardów użytkowych. Kanistry sztaplowane mogą być produkowane w wielu wariantach, kolorach czy wersjach (np. z lejkiem lub opatentowanym systemem A.G.D fwh moulds „anti-glug device”)
 • Kanistry Standard (5 L, 4 L):
  Doskonały wybór dla firm, które mają szerokie spektrum produktów odpowiadających na różnorodne potrzeby klientów. Opakowania te są poręczne, estetyczne i zawsze spełniają swoją funkcję.  Można je w prosty sposób dostosować do potrzeb klienta, np. poprzez dodanie specjalnych akcesoriów, stworzenie charakterystycznej etykiety, czy umiejscowienie niezbędnych oznaczeń. Kanistrów Standard jest również mogą być personalizowane i wyposażone w akcesoria typu lejek.
 • Kanistry Premium (4L, 2L):
  Kanistry Premium to doskonałe rozwiązanie dla marek, które chcą się wyróżnić na półce sklepowej i przyciągnąć wzrok klienta. Produkty adresowane do użytkowników końcowych muszą spełniać najwyższe standardy wzornictwa przemysłowego i łączyć użyteczność z estetycznym wyglądem.
  Wszystko, dzięki wyraźnej linii i bogatej formie opakowania. Tak prezentują się najlepsze produkty. Również jak w poprzednich liniach – kanistry Standard są personalizowane i wyposażane w dodatkowe akcesoria.

Szeroka i różnorodna oferta pozwalają na dostosowanie produktu finalnego do oczekiwań klientów. Wszystko dzięki trzystopniowemu procesowi konfiguracji. Pozwala on znaleźć rozwiązanie, które będzie najlepiej pasowało do potrzeb  danej marki.

Cały proces rozpoczynający się od przygotowania receptury środka chemicznego, poprzez rozdmuch opakowania, projekt etykiety, aż po finalną konfekcję produktu odbywa się w całkowitej spójności technologicznej oraz wzorniczej i niemalże w jednym miejscu. Niezależnie, czy chodzi o kosmetyki samochodowe, płyny eksploatacyjne, preparaty dla myjni automatycznych i ręcznych czy produkty dla warsztatów samochodowych.