Utrzymywanie silnika w prawidłowej temperaturze pracy to podstawa dla jego długotrwałej i bezawaryjnej pracy. Dlatego do oferty marki PLAK dołącza nowy, niebieski płyn do chłodnic – PLAK Autorad Blue.

Płyn do chłodnic Plak Autorad Blue charakteryzuje się przede wszystkim doskonałymi właściwościami, które zapewniają optymalną temperaturę pracy silnika.  Nie przegrzewa się ani nie zamarza w układzie chłodzenia. Jego skład nastawiony jest również na zabezpieczania układu chłodzenia przed korozją, zjawiskiem kawitacji, osadzaniem się zanieczyszczeń czy kamienia.

Plak Autorad Blue nadaje się do każdego typu chłodnic. Jest też w pełni mieszalny z każdym innym płynem na bazie glikolu etylenowego, niezależnie od koloru czy producenta. To szczególnie przydatna informacja dla osób, które muszą uzupełnić płyn a nie wiedzą, jaki był zalewany do tej pory.

Wysoką jakość płynu potwierdzają spełniane przez niego normy ASTM D3306, czy BS 6580:2010 oraz fakt, że jego właściwości pozostają na optymalnym poziomie nawet przez 5 lat lub 250 000 km.

Ponadto o wyskiej jakości produktów PLAK jest zodbyte przez markę Złote Godło Konsumenckiego Lider Jakości 2019.

Płyn występuje zarówno jako gotowy do użycia produkt, jak i koncentrat. Dostępne pojemności to:
– dla gotowego płynu: 5L, 20L, 212L
– dla koncentratu: 5L, 20L, 210L