PLAK dodaje do arsenału kolejną broń do walki z wirusami, bakteriami i grzybami – Płyn do dezynfekcji powierzchni wirusobójczy, bakteriobójczy, grzybobójczy. Ma on za zadanie dokładnie i higienicznie dezynfekowanie powierzchni – w szczególności tych, które są nieodporne na działanie alkoholu.

To właśnie brak alkoholu w składzie wyróżnia ten nowy preparat. Dlatego jest szczególnie polecany do dezynfekcji w obszarach mających kontakt z żywnością (podłogi, lady, pojazdy, chłodnie, pojemniki, lodówki), w tym do utrzymania czystości mikrobiologicznej w systemach HACCP (poza obszarem medycznym). Jego właściwości biobójcze potwierdza nr pozwolenia na obrót produktem biobójczym: 0526/TP/2020.

 Kolejnym atutem nowego płynu do dezynfekcji jest niepalność. Dzięki temu można spokojnie stosować go w miejscach o zwiększonym ryzyku pożarowym (np. magazyny, czy składowiska materiałów łatwopalnych).

Aby zdezynfekować powierzchnię za jego pomocą należy nanieść go równomiernie na daną powierzchnię za pomocą spryskiwacza niskociśnieniowego, ściereczki lub pędzelka. Pozostawić na 15 min i przetrzeć do sucha. W przypadku dezynfekcji powierzchni mających kontakt z żywnością po zdezynfekowaniu należy spłukać je wodą pitną.

Płyn Do dezynfekcji powierzchni wirusobójczy, bakteriobójczy, grzybobójczy dostępny jest w butelce o pojemności 4L.