Wyścigi Kia Lotos Race 2014 odbywały się na 6 torach: SLOVAKIARING (Słowacja), ZANDVOORT (Holandia), RED BULL RING (Austria), TOR POZNAŃ, AUTODROM MOST (Czechy) i CIRCUIT ZOLDER (Belgia).

Szósta, finałowa runda KLR, która odbyła się na belgijskim torze w Zolder miała rozstrzygnąć nie tylko o tytule mistrzowskim, ale i o składzie podium. Szanse na znalezienie się w czołowej trójce miało jeszcze co najmniej ośmiu zawodników.

Po zaciętej walce w pierwszym wyścigu, Piotr Parys, dotychczasowy lider w klasyfikacji generalnej, uplasował się na 6 pozycji, co nadal dawało mu prowadzenie w „generalce”. Po dyskwalifikacji Karola Urbaniaka za wypchnięcie z toru prowadzącego w pierwszym wyścigu Michała Śmigiela sytuacja w tabeli uległa zmianie. Na pierwsze miejsce przesunął się Karol Lubas, który zyskał 1 pkt przewagi nad Juniorem.

W decydującym ostatnim wyścigu, Piotr Parys jadący z 6 pola startowego, już na pierwszym okrążeniu przesunął się na drugą pozycję, którą ostatecznie dowiózł do końca. Ostatecznie pięciopunktowa przewaga nad Karolem Lubasem zdobyta w tym starciu dała Piotrowi tytuł mistrzowski.

Warte podkreślenia jest to, że Piotr jest pierwszym zawodnikiem w powojennej historii polskiego motosportu, który wystartował w wyścigach nie mając ukończonych 15 lat.

Najmłodszy zawodnik serii KLR, który niecały rok temu po raz pierwszy w życiu usiadł za kierownicą samochodu i uczył się jazdy od podstaw, dzięki talentowi, ciężkim treningom i dużej woli walki, wygrał ze starszymi i bardziej doświadczonymi rywalami.

Relacje z KLR można było śledzić na antenach ogólnopolskich telewizji (m.in. TVP i Polsat), w prasie motoryzacyjnej i Internecie.

Zobacz film podsumowujący sezon:

Zobacz galerię zdjęć z VI rundy KLR i gali zakończenia sezonu: