Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowe PARYS Sp. z o.o. powstało w 1991 roku. Od początku swojej działalności jesteśmy związani z branżą motoryzacyjną. Obecnie nasza firma jest liderem w branży chemii i kosmetyków samochodowych w Polsce.

Podstawą działalności firmy jest sprzedaż hurtowai produkcja chemii motoryzacyjnej (m.in. kosmetyki samochodowe, płyny eksploatacyjne, preparaty dla myjni automatycznych i ręcznych, produkty dla warsztatów samochodowych i warsztatów blacharsko-lakierniczych) oraz akcesoriów samochodowych.

Dostarczanie Klientom najwyższej jakości produktów z zakresu chemii samochodowej.

  • Służymy naszym Klientom pomocą i fachowym doradztwem, aby byli w pełni zadowoleni z oferowanych przez nas produktów.
  • Systematycznie poszerzamy swoją wiedzę i kompetencje, aby móc sprostać rosnącym wymaganiom rynku.
  • Stale rozszerzamy naszą ofertę o coraz to doskonalsze produkty, aby w pełni zaspokajać nowe potrzeby naszych Klientów.

PPH „PARYS” Sp. z o.o., ul. A. Walentynowicz 1, 20-328 Lublin

  • Sąd Rejonowy Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
  • KRS: 0000056815
  • NIP: 712-015-27-27
  • Regon: 430040216
  • Kapitał zakładowy: 100 000 zł

Marki, które reprezentujemy na polskim rynku

Jesteśmy generalnym dystrybutorem na terenie Polski produktów cenionych na świecie marek: Atas, Plak, SONAX, Prestone, Xeramic, Holts, Druchema, ERC, Rain-X, Quixx oraz Ring Automotive.

Jesteśmy również dystrybutorem produktów Procter&Gamble – Ambi Pur Car w kanale stacji paliw i motoryzacyjnym, na terenie Polski.

Od 2020 roku konfekcjonujemy oraz dystrybuujemy NOXy® AdBlue® – płyn do redukcji NO2 ze spalin.

Sieć sprzedaży

Produkty oferowane przez firmę Parys dostępne są  praktycznie na każdej stacji paliwowej w kraju, w sieciach hipermarketów, na myjniach samochodowych, w warsztatach samochodowych, sklepach motoryzacyjnych. Można je również nabyć w sklepach internetowych naszych partnerów.

Wspieramy najlepszych

Firma PARYS jest mocno związana ze sportami motorowymi. Od wielu lat aktywnie angażujemy się w rozwój talentów, poczynając od najmłodszych zawodników startujących na torach kartingowych, a kończąc na doświadczonych kierowcach wyścigowych, rajdowych, i tych startujących w drifcie.

Nasz firmowy kierowca sportowy Piotr Parys Junior, wielokrotny triumfator i zwycięzca serii wyścigowych, takich jak Kia Lotos Race 2014 i Porsche Cup Challenge 2016, przesiadł się w 2018 roku do samochodu rajdowego, rozpoczynając swoją przygodę z odcinkami specjalnymi.

Przez ostatnie lata wspieraliśmy i nadal wspieramy czołowych polskich rajdowców (Leszka Kuzaja, Michała Bębenka, Bryana Bouffier) i Mistrzów Polski w wyścigach górskich (Mariusza Steca i Aleksandra Michałowskiego). Partnerujemy także takim zespołom jak Sposób Motorsport Sonax Drift Team i BM Racing Team.

Nagrody i wyróżnienia

Firma PARYS kilkunastokrotnie otrzymała zaszczytny tytuł Gazeli Biznesu. Prestiżowy ranking, organizowany przez redakcję Pulsu Biznesu przy współpracy z firmą Coface Poland i pod patronatem Krajowej Izby Gospodarczej, wyróżnia przedsiębiorstwa średniej wielkości, które cechuje rzetelność i stały, dynamiczny rozwój.

W 2011 r. otrzymaliśmy Certyfikat Upoważnionego Przedsiębiorcy (AEO), który uprawnia przedsiębiorcę do korzystania z uproszczeń w ramach przepisów celnych, a także jest świadectwem prawidłowego funkcjonowania w firmie procedur związanych z przepływem towarów, magazynowaniem, formalnościami celno-podatkowymi oraz zasadami rachunkowości.