SONAX rozpoczął rok 2020 od świętowania 70-lecia firmy, które przy okazji stało się doskonałą okazją do zaprezentowania wielu nowych produktów. Już w styczniu na polskim rynku pojawiły się 3 nowe produkty z serii Profiline przeznaczonej dla auto detailingu. Są to: pasta polerska Ultimate Cut 6+/3, środek do usuwania śladów po wodzie Waterspot Remover oraz zabezpieczenie reflektorów Headlight Coating.

SONAX Profiline Ultimate Cut 6+/3 jest nowoczesną pastą polerską, która charakteryzuje się niespotykaną siłą cięcia (6+), przy zapewnieniu nabłyszczenia na poziomie 3. Pozwala na szybkie usuwanie wszelkich niedoskonałości z lakieru, również rys, zmatowień itp. Można stosować ją zarówno z rotacyjną maszyną polerską, jak i orbitalną (tzw. dual action). Pasta nie zawiera silikonów i innych wypełnień. Jest bezpieczna dla lakieru, elementów plastikowych, szkła i zdrowia użytkownika.

SONAX Profiline Waterspot Remover to specjalistyczny preparat, którego zadaniem jest eliminacja ciężkich do usunięcia śladów po tzw. „twardej wodzie”(pozostałości wapnia i magnezu), które powstają po myciu samochodu, deszczu itp. Można stosować go do wszystkich zewnętrznych elementów pojazdu, w tym folii czy lakierów matowych. Nie zawiera kwasów: fluorowodorowego i solnego, dzięki czemu jest bezpieczny dla powierzchni (również dla powłok ochronnych). Jego zaletą jest również łatwość użytkowania.

SONAX Profiline Headlight Coating, czyli ceramiczna, krzemowo-węglową powłoka, chroniąca klosze lamp przed matowieniem i promieniowaniem UV. Można stosować ją na nowe klosze bez wcześniejszego ich polerowania lub na klosze w aucie używanym po uprzednim wypolerowaniu. Zapewnia ochronę reflektorów do 12 miesięcy. Jest bardzo prosta w aplikacji. Jedno pakowanie zawiera 10 saszetek, co pozwala na zabezpieczenie 10 par reflektorów. Została również przetestowana i zatwierdzona przez firmę OSRAM.