Coraz popularniejsze w ostatnim czasie samochody hybrydowe znacznie różnią się od aut z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi. Ich jednostki napędowe działają w oparciu o współpracę silników: elektrycznego i spalinowego. Dlatego, by mogły działać długo i bezawaryjne, marka XERAMIC wprowadza na polski rynek nowy produkt:  HYBRID Dodatek do benzyny.

XERAMIC HYBRID Dodatek do benzyny to produkt przeznaczony do aut z napędem hybrydowym. Specyfika tego napędu powoduje, że jednostka benzynowa współpracująca z silnikiem elektrycznym jest często uruchamiana i wyłączana, przez co pracuje „na zimno”, krótkimi, intensywnymi zrywami. Ma to wpływ na jej trwałość, głównie poprzez stan wtryskiwaczy oraz paliwa, które dzięki ograniczonemu spalaniu przechowywane jest w baku o wiele dłużej.

HYBRID Dodatek do benzyny marki XERAMIC dostosowany jest do tego typu silników. Czyści wtryskiwacze i utrzymuje ich parametry w optymalnym stanie. W jego składzie znajdują się również stabilizatory utrzymujące wysoką jakość benzyny przez długi okres. Dzięki temu paliwo nie ulega degradacji i nie starzeje się w baku. XERAMIC HYBRID zmniejsza również emisję szkodliwych cząstek w spalinach.

Zaleca się stosowanie dodatku co ok. 10.000 km. Jedno opakowanie – 250ml – wystarcza na zbiornik ok. 60 litrów.