Ponad 400 załóg w autach marki Honda spotkało się w weekend 10-12 czerwca, na torze w Ułężu. Tak wielką rzeszę fanów Japońskiego kompaktu z całej Polski zrzeszył  IX Zlot Civic Klub Polska. Na tak ogromnym zlocie, obfitującym w wiele atrakcji, wyścigów oraz pięknych aut, nie mogło zabraknąć upominków sponsorowanych przez Plak.

Zlot Civic Club Polska nabrał przez lata statusu wydarzenia legendarnego.  Nie jest to tylko grupa fanów Hondy Civic, która zebrała się by oglądać swoje japońskie auta. To ogromna, kilkudniowa impreza, podczas której na uczestników oraz publiczność czekają impreza integracyjna, przejazd na tor Ułęż w kolumnie, zawody sprawnościowe – czyli próby torowe, konkursy piękności i car audio oraz emocjonujące wyścigi na ¼ mili.

Na zlocie, oprócz Civiców pojawiło się też wiele innych aut spod znaku Hondy. Licznie przybyli właściciele modeli Accord, Integra czy legendarnego już CRX oraz NSX. Pojawiło się też kilka aut innych marek, których kierowcy przybyli na zlot z sentymentu do Hondy. Nie zabrakło też osób które zaczynają rozmyślać nad zakupem auta z Japonii. Można było również popatrzeć, jak radzą sobie z próbami egzemplarze najnowszego wcielenia Civica Type-R, który pojawił się w Europie w zeszłym roku.

Pogoda jak i uczestnicy dopisali, dzięki czemu zgromadzona publiczność miała okazję obejrzeć setki wspaniale stuningowanych aut, sportowe odmiany popularnych modeli oraz wymagające i widowiskowe próby wyścigowe, podczas których słuchać było głównie charakterystyczny skowyt silników V-tec.

Finałem i  podsumowaniem dnia na torze było wręczenie trofeów zwycięzcom wszystkich konkursów. Natomiast wieczorem na uczestników czekała kolacja oraz after party. Oficjalne zakończenie zlotu przypadło na Niedzielne południe. W imieniu Civic Klub  Polska pozdrawiamy wszystkich, którzy byli na tym wyjątkowym Zlocie razem z Nami.